APPLETON ESTATE 12Y RARE CASKS

Kód: 711
Novinka
Neohodnoceno
Značka: Appleton
999 Kč
Skladem

Appleton Estate 12y původem z Jamajky je směsí rumů starších 12 let. Jeho krása u bronzové barvy rozhodně nekončí a vůně je jasným příkladem. Nabízí vlašské ořechy, muškátový oříšek, pomerančovou kůru a vanilku. A jak chutná? Naprosto skvěle. V chuti je cítit máslový bonbón, tmavý cukr a má velmi příjemný hořko-sladký závěr.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Velikost: 0,7l

Obsah alkoholu %: 43

Země lahvování: Jamajka

Tento produkt je určen starším 18 let. Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.

První známá dokumentace výroby rumu na Appleton Estate se datuje do roku 1749, nicméně počátky Estate se dají dohledat už v roce 1655, kdy Britové vydobyli Jamajku.

Frances Dickinson obdržel část pozemku Appleton Estate jako odměnu za královské služby a jeho vnuci byli nejstarší známí vlastníci Appleton Estate.

V roce 1845 Appleton Estate změnil majitele a namísto rodu Dickinson ho získali William Hillové. Později opět změnil vlastníka a Appleton byl koupen jedním z nejúspěšnějších obchodníků Jamajky - A. McDowellem Nathanem.

Nathan zemřel po velkém zemětřesení v roce 1907 a jeho obrovské panství, včetně Appletonu, získal jeho synovec J. Wray. Ten vlastní Appleton Estate dodnes a pokračuje v bohaté tradici výroby jemného rumu.